spływy kajakowe biebrza podlasie kajaki

Kajaki po Biebrzy – spływy kajakowe na Podlasiu

Zapraszamy na spływy kajakowe po Biebrzy. Proponujemy właściwie nieograniczoną liczbę możliwych wariantów. Wszystko zależy od tego, jak doświadczonym kajakarzem jesteś i ile czasu chcesz poświęcić na spływ.

Możesz wystartować z Dolistowa lub jakiegokolwiek innego miejsca – gwarantujemy pełną obsługę od początku do końca, łącznie z instruktażem, dowozem i odbiorem, a także przechowaniem rzeczy, których dla bezpieczeństwa lepiej na kajak nie zabierać. Koniecznie spróbuj kajakowania po Biebrzy, bo naprawdę niezapomniana przygoda!

kajaki podlasie biebrza spływy

Spływ kajakowy po Biebrzy – warianty i oferta

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych klientów, proponujemy wiele różnorodnych wariantów spływów kajakowych na Biebrzy i nie tylko. Przygodę na wodzie dobierzemy do Twoich potrzeb i doświadczenia. Jesteś początkujący? Wypróbuj jeden z poniższych wariantów (kliknij, aby wyświetlić szczegóły):

Trasy kajakowe dla początkujących i rodzin

Nad rzekę możesz przejść się pieszo i tam zacząć kajakowy spływ. Możesz ruszyć pod prąd, a wrócić z prądem. Jeśli jesteś początkującym kajakarzem, to dobry sposób na sprawdzenie swoich sił. Na wodzie możesz  spędzić tyle godzin, ile Ci się spodoba.

Propozycja spływu z położonego niedaleko Jasionowa. Bardzo prosta trasa i rozwiązanie dla tych, którzy zamiast kręcić się w kółko, wolą spłynąć po Biebrzy z prądem.

Warto przejechać się nieco dalej, w okolicę śluzy w Dębowie, skąd spływ kajakowy do Dolistowa zajmie około dwie godziny.

Jeśli pierwsze kajakowe przygody są już za Tobą albo chcesz wrócić nad Biebrzę, a dwie godziny wiosłowania to za mało, sprawdź nasze propozycje dla średniozaawansowanych. Na taki spływ kajakowy możesz przyjechać nawet z Warszawy i jeszcze tego samego dnia wrócić do siebie.

Spływy kajakowe dla średniozaawansowanych

Do miejsca startu dojeżdżamy samochodem, skąd spływamy do samego Dolistowa. To bardzo relaksująca trasa, którą można oczywiście pokonać w mniej niż cztery godziny. Po co się jednak spieszyć?

Tyle samo czasu powinien zająć Ci spływ z Dolistowa do niewielkiego, ale urokliwego miasteczka Goniądz. Na mecie zabierzemy Cię  z powrotem do miejsca startu.

Dla zaawansowanych kajakarzy mamy również kilka propozycji spływów. W tym przypadku jednak potrzebujesz właściwie całego dnia nad Biebrzą. Dlatego jeśli szukasz oferty kajaków z noclegami, możemy również pomóc!

Kajaki dla zaawansowanych

Bardzo malownicza i długa trasa, podczas przemierzania której poznasz różne oblicza Biebrzy, a także miniesz kilka miejscowości, obserwując je z poziomu wody. Szczególne walory estetyczne i nieco bardziej krętą trasę znajdziesz na odcinku do Dębowa włącznie.

Jeśli chcesz wystartować z naszej miejscowości, na dłuższą trasę proponujemy przepłynąć się aż do Osowca, gdzie swoją siedzibę ma Biebrzański Park Narodowy. To jednak nie jedyna atrakcja w tej miejscowości, dlatego na taki spływ warto wyruszyć wczesnym porankiem.

Zaawansowanych kajakarzy, którzy chcieliby poznać niemal cały przekrój Biebrzy, zapraszamy na 20-kilometrowy spływ z Goniądza. To jedna z najbardziej malowniczych tras tej podlaskiej rzeki, z licznymi starorzeczami i wspaniałymi krajobrazami.

Powyżej zaprezentowaliśmy wiele wariantów jednodniowych spływów kajakowych po podlaskiej Biebrzy. Jeśli jednak masz więcej czasu, a także spore doświadczenie, możesz spróbować przygody kilkudniowej, wraz z nocowaniem w miejscach do tego przeznaczonych.

Taką ofertę dobieramy indywidualnie, startując choćby z Rospudy, przez jeziora augustowskie, rzekę Netta i Kanał Augustowski. Na takiej trasie czekają niezapomniane przygody, choćby w postaci obowiązkowych śluzowań.

kajaki biebrza spływy podlasie

Gdzie na kajaki w Polsce? Tylko nad Biebrzę!

Nasze wieloletnie doświadczenie w obsłudze spływów kajakowych to gwarancja dobrej zabawy, bezpieczeństwa i elastycznej, dopasowanej do klienta oferty. Zrobimy wszystko, abyś po zakończonej wyprawie był nie tylko zadowolony, ale wykażesz chęć powrotu i to jak najszybciej!

Jeśli interesują Cię szczegóły dotyczące organizowanych przez nas spływów, skontaktuj się z nami za pomocą formularza na końcu tej strony lub zadzwoń: 698-471-576.

Nie ma znaczenia czy jesteś samotnym kajakarzem, czy chcesz zorganizować duży spływ na kilka, a może nawet kilkanaście kajaków. Zadbamy o to, abyś opuszczając biebrzańskie tereny był w pełni zadowolony – zapraszamy do kontaktu!

Szukasz noclegu w sercu Biebrzańskiego Parku Narodowego? Odwiedź naszą agroturystykę w Dolistowie.

Niezapomniane wycieczki z licencjonowanym przewodnikiem po Biebrzańskim Parku Narodowym i Podlasiu.

Jeśli kochasz przyrodę, koniecznie spróbuj przepłynąć się po Biebrzy – organizujemy zróżnicowane spływy kajakowe.

Edukacyjne programy dla szkół i zorganizowanych grup. Różne warianty tematyczne o określonym czasie trwania.

Kontakt

Zapraszamy do kontaktu!

t.danilko@gmail.com, tel.: 698-471-576, 85 716-15-75

© RzekaBiebrza.pl 2020 | Polityka prywatności